Вівторок, 21.05.2019, 09:04

Музей бойової слави

ШКІЛЬНИЙ МУЗЕЙ БОЙОВОЇ СЛАВИ

«Невтомно збирайте відомості про тих , хто поліг за вас. Не було безіменних героїв, були люди, які мали своє ім’я, своє обличчя, свої сподівання і надії. Хай же ці люди будуть завжди близькі вам, як друзі, як рідні, як ви самі!»

Юліус Фучик

Ці слова відомого чеського письменника-антифашиста відображають сутність, спрямованість роботи шкільного музею бойової слави. Керує роботою музею вчитель історії Сокол Інна Вікторівна.

Музей бойової слави створений в вересні 2004 року. Разом з пошуковою групою учнів зібрано і систематизовано цікавий і змістовний матеріал про бойовий шлях 80-ої Гвардійської дивізії,  початок війни, окупаційний режим і визволення Умані.. Зберігаються в музеї й листи, які надходили до школи протягом багатьох років. Пошукові учнівські загони кількох поколінь листувалися зі своїми земляками, учасниками війни, які проживали в різних містах і селах за межами Умані.

Мета:

-   поглиблення вивчення історії Великої Вітчизняної війни, рідного краю, про ті випробування, що випали на долю України і українців;

- показати живі образи героїв Великої Вітчизняної війни – полководців, офіцерів, солдат, партизанів, розкрити моральні мотиви їхнього героїзму;

-прослідкувати бойовий шлях 80 Гвардійської Уманської ордена Суворова стрілецької дивізії;

- патріотичне виховання школярів.

Завдання:

-   ознайомити учнів з методикою пошукової роботи і залучити їх до збирання матеріалу;

-   навчити узагальнювати й обробляти отриманий матеріал для збереження в архіві шкільного музею;

-    підготувати ведучих екскурсоводів для проведення екскурсій по музейній експозиції.

Експозиція музею відображає основні події 1941 – 1945 рр. Особлива увага приділяється Корсунь-Шевченківській битві, Умансько-Батошанській операції, визволенню України від німецько-фашистських загарбників.

План роботи кімнати БОЙОВОЇ СЛАВИ

на 2013-2014  навчальний рік

Назва заходу

Строки виконання

Оформлення папки «Ветерани педагогічної праці –учасники Великої Вітчизняної війни»

Проведення екскурсій

Жовтень,Березень,Травень

Проведення виховних заходів

Листопад,Березень

Поповнення вітрин експонатами

Організація виставок малюнків

Проведення зустрічей з ветеранами

Березень-Травень

Оновлення матеріальної бази кімнати

Поповнення книжкового фонду кімнати

Протягом року

Проведення акції «Ветеран живе поруч»

Березень-Травень

110.

Упорядкування матеріалів пошукового загону «Факел»

111.

Оформити стенд «Вони визволяли наше місто»

Травень

В експозиції музею є оригінальні речі періоду Великої Вітчизняної війни: фото, військова амуніція, листи з фронту, нагороди, особисті речі випускників школи – учасників війни тощо.

Учні школи систематично підтримують зв'язок з ветеранами війни, які живуть у нашому мікрорайоні.

Уміння й навички, що здобуваються завдяки пошуковій діяльності, допомагають учням оволодівати навичками спілкування з ровесниками та старшими людьми, елементарними правилами культури поведінки, навчають зберігати оригінали документів, що є частиною пам’яті кожної людини.

Отже, головною метою роботи Музею Бойової Слави є активізація діяльності учнів на пошуково-дослідницьку роботу, військово-патріотичне виховання підростаючого покоління на кращих традиціях служіння народу та вірність Україні, одержання і поглиблення знань про Другу Світову війну, вивчення маловідомих її сторінок, посилення уваги шкіл до життєвих проблем ветеранів, збереження історичної пам'яті народу.

«  Травень 2019  »